Призначення житлових субсидій з травня 2019 року

Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. N 329), зі змінами, передбачено, що житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

на неопалювальний сезон - з 1 травня по ЗО вересня; на опалювальний сезон - з 1 жовтня по ЗО квітня.

Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Після закінчення строку отримання житлової субсидії органи соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний строк для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні.

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг.

Субсидію на неопалювальний сезон розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Повторно із заявою та декларацією про доходи у травні до органу соціального захисту населення необхідно буде звернутися: орендарям житла; внутрішньо переміщеним особам;

тим   домогосподарствам,   яким   субсидію   було   призначено   не   на   всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб; тим домогосподарствам, у складі яких є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати; якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

НАГАДУЄМО! Громадяни у разі виникнення обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміна у складі осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні / будинку; зміна в переліку отримуваних житлово-комунальних послуг; придбання майна, товарів або оплата послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень; заборгованість понад три місяці за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів), зобов'язані протягом місяця повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

Управління соціального захисту  населення Великоновосілківськоїрайдержадміністрації