Про реабілітаційне лікування застрахованих осіб

Великоновосілківське відділення управління Фонду соціального страхування України в Донецькій області повідомляє, що з 01.01.2018 року набуває чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 р. № 39 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» (далі – Порядок).

Цей Порядок визначає механізм, граничні розміри та умови відшкодування (оплату) Фондом соціального страхування санаторно–курортним закладам витрат за надані соціальні послуги з лікування осіб, застрахованих за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, та членів їх сімей (дітей) в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування затверджується наказом виконавчої дирекції Фонду та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Фонду.

Відшкодування витрат за надані послуги із реабілітаційного лікування в межах граничних розмірів витрат здійснюється відділенням Фонду. Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування  затверджуються правлінням Фонду.

Відповідно до п.п. 5, 6 Порядку застрахована особа має право на реабілітаційне лікування відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та при наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК)  лікувально – профілактичного закладу, клініки медичної науково- дослідної установи або жіночої консультації. Термін лікування в реабілітаційному закладі, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи, визначається лікуючим лікарем та ЛКК відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу, але не більше 24 днів.

Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації згідно з переліком.

Представник відділення Фонду відвідує застраховану особу, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні, в закладі охорони здоров’я,  роз’яснює їй порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням та оформлює відповідну заяву. Після перевірки  інформації про перебування застрахованої особи на обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та узгодження з санаторно-курортним закладом можливості прийому її на реабілітаційне лікування відділяння Фонду готується тристоронній договір, який є документом, що надає право застрахованій особі на отримання послуг із реабілітаційного лікування.

Після завершення курсу реабілітаційного лікування відділення Фонду відшкодовує санаторно-курортному закладу вартість фактично наданих послуг із реабілітаційного лікування застрахованих осіб та супроводжуючих осіб (за наявності).

Таким чином, впровадження нового механізму забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених важких захворювань чи травм реабілітаційним лікуванням у санаторно-курортних закладах дає можливість адаптувати хворих до зміни ситуації у стані здоров’я і, як наслідок, у соціальному середовищі, зберегти залишкову працездатність застрахованих осіб та створення умов для оптимального забезпечення їх життєдіяльності.

В.о. начальника відділення Чаган О.А.