«Рука допомоги» малозабезпеченим громадянам

З січня поточного року держава починає надавати безробітним  членам малозабезпечених сімей фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу. На реалізацію програми, названої «Рука допомоги», з бюджету виділяється майже 100 млн. гривень. Що треба знати про програму і як нею скористатись, розповів директор Великоновосілківського районного Центу зайнятості С.О. Буряк.

- Насамперед зауважу, що під дію програми підпадають не всі малозабезпечені громадяни, а тільки ті, що зареєстровані також в нашому центрі.. Тобто, держава допоможе кожному з такої родини відкрити  власну справу. Це може бути сімейна ферма, робота на власній землі, побутові послуги чи якесь інше діло, на розвиток якого можна одержати близько сотні тисяч гривень. При деяких умовах  гроші не підлягають поверненню. Докладніше про них, а також про подальший порядок дій залучення до програми  уповноважені особи розкажуть при особистому зверненні  до відповідних комісій, які створені в громадах. Необхідні консультації можна одержати і в нашому Центрі.

- Степане Олександровичу,  тобто у громадян є можливість звертатись до комісій вже зараз?

- Саме так. В минулому місяці проведена робота по їх створенню, визначені керівники, обговорені повноваження, затверджені плани дій. Для кращої інформованості громадян скажу, що  головами комісій обрані: по Старомлинівській сільській раді – Олександра Рогач, Комарській - Тетяна Давідова, Великоновосілківській селищній - Маргарита Харітонова.

- Ви назвали категорію громадян, які при особистому бажанні можуть скористатися  програмою «Рука допомоги». А чи багато таких в наших громадах?

- Людей, які  одержують соціальну допомогу від держави як малозабезпечені і одночасно зареєстровані в Центрі зайнятості, не так вже й багато.  Це шість сімей і ще одна особа по Старомлинівській громаді. У двох інших  громадян такої категорії зовсім немає. Але це не значить, що ситуація може бути незмінною в майбутньому. Життя йде, у людей  виникають різні обставини. Тож треба пам’ятати і про можливості, що надає «Рука допомоги» в запровадженні власного бізнесу. До речі,  декілька років тому, коли програма при підтримці Світового банку починала діяти, її можливостями скористались сотні людей в багатьох областях України і, зокрема, на Донеччині. Більше 90% з них  успішно працюють  понині.

В. Федоров