Звіт про роботу спостережної комісії в 2017 році

При Великоновосілківській райдержадміністрації проводить свою роботу спостережна комісія, яка створена розпорядженням голови райдержадміністрації від 20 вересня 2016 року № 190 «Про створення спостережної комісії райдержадміністрації» Спостережною комісією у 2017 році проводилися наступні заходи:

  1. Залучення громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян для сприяння у виправленні і ре соціалізації громадян, звільнених з місць позбавлення волі;
  2. Організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;
  3. Надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання (надання допомоги у працевлаштуванні, сприяння в отриманні освіти та інше).
  4. У разі підтвердження особою тяжкого матеріального становища, сприяють вирішенню цієї проблеми через благодійні фонди та громадські організації.
  5. Надання юридичних консультації зазначеним особам у разі їх звернення.

Так, на обліку у Великоновосілківському центрі зайнятості за період 01.01.2017 року по 31.10.2017 року перебувала одна особа, яка звільнена з місць позбавлення волі. за період перебування на обліку особі видалось 2 направлення на роботу. Станом на 01.11.2017 року на обліку не перебувають особи, які звільнені з місць позбавлення волі.

В поточному році до спостережної комісії звернулась одна особа, яка звільнена з місць позбавлення волі. В ході проведеної роботи її було влаштовано до 9 класу Краснополянської вечірньої ЗОШ І-ІІІ ступенів, у зв’язку з тим, що вона не мала повної загальної середньої освіти.

За сприянням Великоновосілківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді данній особі було надано матеріальну допомогу від благодійного фонду «Милосердя» у розмірі 300 грн. Від Великоновосілківської селищної ради надана допомога у розмірі 900 грн. та від благодійної організації «Благодійний фонд «Центр взаємодопомоги «Спасемо Україну» надані продукти харчування.

Сприяють роботі спостережної комісії Комунальна лікувально – профілактична установа «Великоновосілківська центральна районна лікарня» та Великоновосілківський районний центр первинної медико – санітарної допомоги. У разі звернення осіб, звільнених з місць позбавлення волі, надаються відповідні медичні послуги. У деяких визначених випадках (ВІЛ-СНІД, гепатит, туберкульоз) - лікування є безкоштовним. Для отримання безкоштовного лікування особам пропонується звернутись до Комунальнальної лікувально – профілактичної установи «Великоновосілківська центральна районна лікарня» (поліклініка кабінет № 4) лікар – інфекціоніст та до лікаря -  фтизіатра.

У разі надходження скарг до спостережної комісії на осіб, які звільнені з місць позбавлення волі від селищної, сільських рад, сприяє роботі комісії і Великоновосілківське ВП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області. З зазначеними особами проводиться профілактичні бесіди щодо недопущення скоєння кримінальних та адміністративних правопорушень.

Головний спеціаліст – юрисконсульт юридичного відділу апарату райдержадміінстрації (секретар спостережної комісії) В.І. Балабан

Фото: