З Грецією в душі

НАПРИКІНЦІ березня грецька громадськість України щорічно відзначає День національного відродження Греції. В багатьох місцях країни, де компактно проживають   греки, проводяться  урочисті зібрання з приводу цієї дати. Відбулася культурна акція і у нашому районі, адже приазовські греки  пам’ятають про свою історичну батьківщину, поважають її історію і культуру.

У вітальній залі районного культурно-оздоровчого комплексу зібралися представники районного, селищного і кількох сільських товариств греків, завітали жителі райцентру.  Відвідали зібрання також голова районної ради С. Д. Кирилов і заступник голови райдержадміністрації Є. І. Кіруцак. Від імені Федерації грецьких товариств України виступила голова Маріупольського товариства греків Н. А. Чапні. Вона нагадала присутнім про історію цього національного свята і привітала з черговою річницею визволення Греції від поневолювачів.

Просвітницький захід продовжився концертною програмою. Школярі представили літературну композицію про творчу діяльність українського письменника В. В. Капніста, що мав грецькі корені. Лунали  вірші і пісні (звісно, грецькою мовою) у виконанні одного з переможців Всеукраїнської олімпіади грецької культури Антона Майджі, народного колективу грецької пісні «Тірнихор», культпрацівника Наталі Джавлах, інших самодіяльних артистів. Дитячий танцювальний ансамбль «Іліада» майстерно виконав грецькі танці, за що отримав щедрі оплески глядачів.

Наш кор.

Фото: