Працювати наполегливо, принципово, професійно

Зі звіту голови Великоновосілківської районної ради С.Д. Кирилова за 2017 рік

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підведення підсумків колективної праці - кожного депутата, постійних комісій районної ради, виконавчого апарату районної ради за минулий рік та окреслення планів на майбутнє. Для мене особисто – це ще й форма відкритого діалогу з усіма мешканцями нашої громади.

Це був непростий рік, рік випробування влади, обраної народом, на її спроможність бути чесною, відкритою. Проте районній раді вдалося спільними зусиллями депутатського корпусу, територіальних громад, виконавчої влади і громадськості забезпечити виконання першочергових завдань із реалізації заходів щодо формування та наповнення бюджету району, впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти, охорони здоров’я, культури, вирішення ключових соціальних проблем територіальних громад.

Робота Великоновосілківської районної ради відбувається згідно з планами роботи, затвердженими на сесіях районної ради. Вважаю, маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні сесій районної ради. Депутати завчасно і в повному обсязі отримують необхідні матеріали, що забезпечує прозорість дій районної ради.

За звітний період відбулося 11 пленарних засідань районної ради, на яких ухвалено 266 рішень. Під постійним контролем знаходяться виконання Програми економічного і соціального розвитку району; прийняття, виконання та корегування районного бюджету; виконання завдань, затверджених районними комплексними та цільовими програмами; підтримка в належному стані та розвиток матеріальної бази закладів охорони здоров’я, освіти та культури; ефективне управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селища району; затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок тощо.

Прокуратурою та поліцією району доводилась до депутатів інформація щодо стану законності та боротьби зі злочинністю, охорони правопорядку, як це передбачено чинним законодавством. На засіданнях ради заслухано звіти про роботу Великоновосілківської суспільно-політичної газети «Сільський край», комунального підприємства «Великоновосілківське районне буро технічної інвентаризації», комунального підприємства «Великоновосілківський районний стадіон «Колос».

На пленарних засіданнях ради затверджено 35 районних програм та внесено зміни до 7 районних програм.

Значну допомога у проведенні сесій районної ради надавали постійні комісії, які вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій. За звітний період проведено 44 засідання, розглянуто та вивчено 298 питань. Практикуються спільні засідання постійних комісій, що робить аналіз питань більш якісним, рішення ухвалюються виважено. Хочу подякувати усім головам постійних комісій районної ради за небайдужість, активну позицію, організацію продуктивної роботи. В той же час прошу депутатів з відповідальністю ставитись до участі в засіданнях і хочу запропонувати головам постійних комісій звітувати перед радою про проведену роботу.

Великоновосілківська районна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. Інформація про діяльність районної ради, проекти рішень і рішення районної ради, розпорядження голови районної ради про скликання сесії систематично розміщуються на інформаційних стендах районної ради, висвітлюються в районній газеті «Сільський край».

Районною радою детально вивчається питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, використання відповідного майна, ефективності роботи комунальних підприємств та надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності.

За звітний період мною та заступником голови регулярно проводились особисті прийоми громадян та розглядались письмові звернення. До районної ради надійшло 114 звернень громадян. В переважній більшості громадяни порушують питання соціального захисту (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла) та оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування; питання незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров'я. Звернення та заяви уважно вивчаються мною особисто, працівниками виконавчого апарату районної ради, керівниками відповідних служб, заявникам надається конкретна допомога у вирішенні тих чи інших питань.

Завдяки прийнятій нами Програмі соціального захисту населення ми змогли надати матеріальну допомогу 25 мешканцям нашого району на загальну суму 200 тис. грн. Хочу подякувати усім членам комісії з надання одноразової матеріальної допомогу за плідну працю. Сподіваюсь, що і в наступному році ми будемо працювати так само злагоджено і допоможемо ще не одній людині. Окремі слова подяки хочу висловити депутатам районної ради, які здійснюють прийоми громадян, беруть участь у заходах, що відбуваються на території району, систематично надають матеріальну допомогу малозахищеним громадянам та роблять чимало добрих справ на благо нашого району.

Основою забезпечення життєдіяльності соціальної сфери та інфраструктури територіальної громади району є фінанси. Бюджетний процес -- безперервний. Значна увага депутатів приділялась пошуку додаткових джерел наповнення доходної частини, забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимального їх розподілу. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету, неодноразово організовувались робочі зустрічі з питань наповнення дохідної частини місцевих бюджетів.

Обсяг дохідної частини загального фонду районного бюджету на 2017 рік передбачено в сумі 34 500 000 грн. Крім того, на фінансування витрат загальноосвітніх шкіл, на заробітну плату педагогічним працівникам у 2017 році районним бюджетом передбачена «Освітня субвенція» з державного бюджету в сумі 51 767 800 грн, «Медична субвенція» в сумі 30 711 800 грн, субвенція на соціальний захист населення - 78 993 179 грн. Станом на 01.12.2017 в районний бюджет надійшло власних доходів 47 193 689 грн. Уже зараз річне завдання по доходах загального фонду забезпечено на 136,7% до річного плану. Дотацій та субвенцій з обласного бюджету за 11 місяців 2017 року отримано 4 751 017 грн.

Збільшуються і витрати. Планові їх показники склали 231 467 005 грн, що на 26,8% більше проти 2016 року. Районний бюджет зберігає соціальну спрямованість. На фінансування бюджетних установ соціальної сфери спрямовано витрат 89,6% від загального обсягу видатків районного бюджету. Капітальні витрати районного бюджету за звітний період склали 14 016 200.

Прикладається чимало зусиль для покращення матеріально-технічної бази в закладах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту.

За звітний період за рахунок коштів районного бюджету додатково виділено на поточне утримання установ освіти (заробітна плата обслуговуючого персоналу, придбання вугілля, пально-мастильних та будівельних матеріалів, підручників, оплата водопостачання та природного газу) – 14 429 056 грн. Для проведення ремонтних робіт в установах освіти району, придбання технічного інвентарю, обладнання, будівельних матеріалів, меблів виділені кошти в сумі 9 114 551 грн. Загальна сума додатково виділених коштів з районного бюджету управлінню освіти, молоді та спорту райдержадміністрації склала 23 543 607 грн. На сьогодні освоєно з додатково виділених коштів районного бюджету - 14 841 271 грн.

Значну увагу районною радою приділено охороні здоров’я. На сьогодні за рахунок коштів районного бюджету КЛПЗ «Великоновосілківська центральна районна лікарня» додатково виділено 12 523 400 грн., з них на виплату заробітної плати обслуговуючому персоналу 2 948 700 грн., капітальні видатки 7 029 955 грн. (капітальний ремонт будівлі стаціонарного корпусу - 6 136 371 грн., капітальний ремонт котельні - 363 971 грн., виготовлення ПКД на капітальний ремонт будівлі поліклінічного корпусу - 120 000 грн., капітальний ремонт пологового відділення - 140 818 грн., придбання кисневого концентратору, опалювального котла – 268 795 грн.), поточне утримання установи -- 2 544 745 грн.

Комунальному закладу охорони здоров'я «Великоновосілківський РЦПМСД» додатково виділено кошти в сумі 5 002 600 грн. на проведення капітального ремонту ФАПів сіл Костянтинопіль, Новопетриківка,  Олексіївка, Старомайорське, Євгенівка, с-ще Урожайне на суму 949 300 грн.

По установам культури додатково виділено з районного бюджету 580 750 грн. на заробітну плату, поповнення книжкового фонду, передплату періодичних видань, поточний ремонт будівлі культурно-оздоровчого комплексу, проектно-кошторисну документацію на будівництво котельні, капітальний ремонт будівлі в с. Старомлинівка для розміщення музею пам’яті воїнам-інтернаціоналістам.

В умовах жорсткої фінансової недостатності бюджетних коштів, в тісному співробітництві з селищною, сільськими радами ми вирішували питання розвитку територіальних громад, і завжди я, як голова районної ради, і депутати районної ради ставилися з великою увагою до ваших ініціатив для прийняття дієвих конструктивних рішень. Завдяки нашій спільній роботі виділено субвенцію з районного бюджету на умовах співфінансування. Так, Великоновосілківській селищній раді в сумі 2 177 841 грн., в т.ч. на капітальний ремонт ДНЗ № 1 (ясла-сад) смт Велика Новосілка - 1 147 219 грн., Великоновосілківського РЦДЮТ – 271 488 грн., ремонт водонапірної башти та каналізаційного колектору – 267 106 грн., реконструкцію лінії освітлення по вулицям Янісольська, Шкільна, Українська – 222 423 грн.; Іскрівській сільській раді на капітальний ремонт будівлі сільського Будинку культури в сумі 250 000 грн.; Зеленопільській сільській раді на заміну водогону для безперебійного забезпечення питною водою жителів громади в сумі 250 000 грн.;  Андріївській сільській раді на капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу в сумі 500 000 грн. Загальна сума переданих з районного бюджету коштів у вигляді субвенції склала 3 177 841 грн.

У свою чергу, хочу відзначити: сільські ради, які, незважаючи на труднощі, взяли участь у реалізації районних програм, своєчасно виконали взяті на себе фінансові зобов'язання. Сума цієї отриманої субвенції склала 7 824 244 грн.

У повному обсязі профінансовано та освоєно кошти районного бюджету, спрямовані на виконання заходів Програми забезпечення законності і правопорядку на території Великоновосілківського району в сумі 279 970 грн., районної Програми «Воїн-патріот» у сумі 135 000 грн., надана підтримка Великоновосілківській суспільно-політичній газеті «Сільський край» у сумі 120 169 грн. Крім цього, виділена субвенція установам, що фінансуються з державного бюджету, на виконання Програми економічного і соціального розвитку Великоновосілківського району в сумі 526 271 грн.

У 2017 році Почесною грамотою районної ради та спільними Почесними грамотами районної ради та районної державної адміністрації із врученням цінних подарунків  нагороджено 96 жителів нашого району та висловлена Подяка 11 колективам.

Основна мета звіту -- проаналізувати діяльність ради за рік та разом   визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів у нашій подальшій роботі, адже у різних сферах  соціально-економічного  розвитку району ще залишаються проблеми, які  потребують особливої уваги всіх  владних структур, в тому числі й  депутатів  районної ради. Їх вирішення вимагає від народних обранців  ще більшої  наполегливості, принциповості  і професіоналізму, відданості справі,  за  яку  вони відповідальні перед громадами  і партіями, що  дали їм мандат до представницького органу Великоновосілківського району.

 

На мою думку, необхідно докласти максимум зусиль, щоб першочергово вирішувати такі питання, як збільшення власних  надходжень до районного бюджету; координація спільних дій для переходу на альтеративні види палива об’єктів соціально-культурної сфери;   забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в районі;  сприяння у роботі кожного платника податків; планування територій району.

 

Підсумовуючи, я ще раз хочу подякувати депутатам районної ради, які ефективно працюють у депутатських комісіях, фракціях, сільським, селищним радам, працівникам райдержадміністрації, всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування.

Сподіваюся, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед громадою!

Напередодні Новорічних свят хочу побажати всім землякам миру, злагоди, добра, родинного затишку й виконання найзаповітніших мрій!