Щоб село ставало кращим

У переліку питань, які виносяться на розгляд депутатів Новопетриківської сільської ради, чимало налічується таких, що стосуються благоустрою населених пунктів і окремих об’єктів загальносуспільного значення. В повсякденній роботі депутатського корпусу ця тема завжди є пріоритетною. Про дещо досягнуте останнім часом у цьому напрямку розповів сільський голова О. В. Єфименко.

В минулому році було багато чого зроблено по реконструкції єдиного в окрузі закладу культури – Ялинського сільського клубу (перекриття покрівлі металочерепицею, утеплення стін скловатою і покриття їх металопрофільним матеріалом, вимощення фундаменту тощо). Тепер він зовні виглядає досить привабливо і естетично. Але всередині там і зараз проводяться будівельно-оздоблювальні роботи службових кімнат для занять учасників художньої самодіяльності. На черзі – великий ремонт глядацької зали, встановлення нового опалювального котла, заміна системи опалення.

Площа біля відремонтованого меморіалу загиблим односельцям, територія навколо будівлі сільської ради, тротуар до загальноосвітньої школи I-III ступенів довжиною 130 погонних метрів покриті тротуарною плиткою. Покриття загалом становить понад 600 квадратних метрів, на що було витрачено 336 тисяч гривень. Поруч, для зручності відвідувачів, обладнані два асфальтових майданчика для паркування транспорту на 10 автомобілів. На підготовлених газонах працівники сільської ради весною висадять квіти, кущі.

Асфальтоване покриття з’явилось і на західній частині вулиці Набережної, жителі якої потерпали під час несприятливих погодних умов. Благоустрій дороги (від будинку №1 до будинку №50 у бік стадіону) шириною 3,5 метра довжиною 783 погонних метрів обійшовся в суму 1500 тисяч гривень (з них 900 тисяч гривень за рахунок районної ради). Планується і подальше асфальтування цієї вулиці у східному напрямку до будинку №100.

Наступний об’єкт – загальноосвітня школа I-II ступенів. У шкільній їдальні встановлені 15 нових столів і 60 стільців. Ще до початку осінніх канікул учні встигли посидіти за ними, споживаючи смачно приготовані страви. Крім того, для «першачків» обладнали класну кімнату відповідно до вимог нової української школи. Ще одне нововведення – сільська рада обом місцевим загальноосвітнім школам  виділила по 100 тисяч гривень для використання на добрі справи на свій розсуд.

Дошкільний навчальний заклад також постійно знаходиться у полі зору депутатів.   Побудований 38 років тому, зараз він потребує деякого оновлення. Позаминулого року частина ще добротних металевих конструкцій ігрового майданчика знайшла своє місце біля загальноосвітньої школи I-III ступенів, інші предмети дозвілля встановлені біля Ялинського сільського клубу. Замість них були закуплені більше 30 конструкцій різного виду і призначення (каруселі, гойдалки, будиночки, спуски тощо) загальною вартістю 180 тисяч гривень. Найближчим часом тут треба замінити систему опалення і встановити два нових опалювальних котли, обладнати нову огорожу, прокласти тротуари, дещо укріпити деякі будівельні елементи і осучаснити фасад будівлі.

З боку жителів всіх населених пунктів сільської ради лунали непоодинокі справедливі нарікання на незадовільний стан вуличного освітлення в нічний час. Для вирішення цієї проблеми були закуплені і встановлені на опорах електричної мережі 150 економних світлодіодних ламп з автоматичним увімкненням-вимкненням практично на всіх сільських вулицях.

Обранці Новопетриківського органу місцевого самоврядування хочуть, щоб місце, де вони і всі мешканці громади проживають, працюють, виховують дітей, онуків, займаються улюбленими справами, було найкращим і найзручнішим. Адже це наша мала батьківщина і невід’ємна частинка великої Батьківщини, яку треба любити і берегти.

Спілкувався А. Бобир